Jak zmierzyć oprawkę okularową

News

Zmieniły się Twoje recepty i potrzebujesz nowej pary okularów. Tym razem postanowiłeś kupić je przez Internet, a nie w sklepie. Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś okularów przez Internet, musisz przygotować się do wykonania kilku ważnych pomiarów: zaktualizowanej recepty, pomiaru odległości źrenicowej (PD) i rozmiaru oprawek. Recepta i pomiar PD zazwyczaj pochodzą od okulisty (lub możesz nauczyć się zmierzyć swoje własne PD tutaj), ale ustalenie rozmiaru oprawki wymaga kilku dodatkowych kroków. Nie martw się - poświęcimy trochę czasu, aby podzielić się wskazówkami i narzędziami, które pomogą Ci znaleźć idealnie dopasowane oprawki.

Zmierz szerokość oprawek

Jeśli masz już parę okularów, które dobrze na Ciebie pasują, to jesteś przed konkurencją. Wystarczy, że użyjesz linijki milimetrowej do zmierzenia szerokość oprawki- jest to wymiar całej przedniej części oprawki, od punktu, który wystaje najdalej po lewej stronie, do punktu, który wystaje najdalej po prawej stronie. Zenni ma specyficzne wymiary oprawek dla dzieci i dorosłych. Średnia szerokość oprawek dla dorosłych wynosi 136-138mm, a dla dzieci 125-127mm. Jeśli zaczynasz od zera i nie masz dobrze dopasowanej pary okularów, mamy dla Ciebie świetne narzędzie do wycinania oprawek, które możesz wykorzystać w zaciszu swojego domu. Wystarczy pobrać, wydrukować, wyciąć rozmiary oprawek i przyłożyć je do twarzy, aby określić, które pasują najlepiej. Po określeniu szerokości oprawek, możesz zrobić zakupy w Zenni, filtrując je według odpowiedniego rozmiaru. Zapoznaj się z naszymi szablonami oprawek dla dorosłych i dzieci tutaj.

Dodatkowe możliwości dostosowania oprawek

Oprócz szerokości oprawki, możesz uzyskać bardziej dopasowane dopasowanie dzięki długości zauszników (części, które łączą się z przednią częścią oprawki po obu stronach głowy i opierają się za uchem), szerokości mostka (część oprawki, która przechodzi przez mostek nosa) i szerokości soczewek ( średnica jednej soczewki, mierzona w najszerszymmiejscu). Średnia szerokość zauszników to 135-140 mm, średnia szerokość mostka to 18-20 mm, a średnia szerokość soczewki to 54 mm.

System pudełkowy

Innym sposobem mierzenia oprawek jest "system pudełkowy", który wykorzystuje szerokość soczewki, szerokość mostka i długość zausznika. Chociaż Zenni nie stosuje systemu pudełkowego we wszystkich naszych oprawkach, być może zauważyliście oprawki z numerami zaznaczonymi na zausznikach, gdzie szerokość mostka i soczewki oddzielone są symbolem pudełka, jak poniżej:

Numery te mogą być również wytłoczone lub wygrawerowane na wewnętrznej stronie mostka.

Oto jak zmierzyć każdą część oprawki:

Mostek- Zmierz poziomo, na górze mostka, od krawędzi jednej soczewki do krawędzi drugiej soczewki. Część oprawki, która utrzymuje soczewki na miejscu, będzie uwzględniona w pomiarze, ponieważ mierzysz od krawędzi soczewki do krawędzi soczewki, a nie od krawędzi oprawki do krawędzi oprawki.

Ramię zausznika- Ta część jest mierzona od zawiasu - miejsca, w którym ramię zausznika łączy się z przednią częścią oprawki - aż do końcówki.

Szerokość soczewki- szerokość w najszerszej części soczewki, od wewnętrznej strony jednej krawędzi soczewki do drugiej.

Pamiętaj, że masz kilka milimetrów swobody dla każdej części oprawki. Jeśli kupujesz oprawki z regulowanymi noskami, masz jeszcze większą swobodę, ponieważ noski można regulować bliżej lub szerzej, aby uzyskać najlepsze dopasowanie. Ponieważ wiele zauszników jest regulowanych w miejscu, w którym zausznik zagina się za uchem, tam również masz kilkumilimetrową swobodę.

Teraz, gdy masz już uporządkowane wszystkie wymiary oprawek, udaj się do Zenni aby znaleźć idealną oprawkę, która będzie pasować do Twojej twarzy!