Zdrowy czas na ekranie: okulary z niebieskim światłem dla dzieci

News

Czas ekranowy. Te dwa słowa wydają się być nieustannym źródłem sporów zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Zaufaj nam, rozumiemy to. Ograniczanie czasu ekranowego to codzienna walka, zwłaszcza teraz, gdy tak wiele interakcji społecznych odbywa się online. Ponieważ czas spędzany przed ekranem jest nieunikniony, ważne jest, aby upewnić się, że dzieci chronią oczy przed szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez ekrany cyfrowe.

Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci potrzebują okularów na receptę, czy nie, soczewki blokujące światło niebieskie są absolutnie pomocne dla każdego i w każdym wieku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niebieskim świetle, okularach blokujących niebieskie światło i o tym, jak przygotować dzieci do zdrowego spędzania czasu przed ekranem.

Co to jest niebieskie światło?

Światło niebieskie to wysokoenergetyczne światło z zakresu światła widzialnego, które jest emitowane przez takie źródła jak słońce, sztuczne oświetlenie i ekrany cyfrowe. Jest ono korzystne, ponieważ pomaga nam poprawić nastrój i zwiększyć uwagę w ciągu dnia, ale ze względu na swoje właściwości wysokoenergetyczne może mieć szkodliwe skutki przy zwiększonym poziomie ekspozycji, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Dzieci są szczególnie narażone na działanie wysokoenergetycznej części widma światła, do której zalicza się światło niebieskie i UV, ponieważ ich młode oczy nie wykształciły jeszcze naturalnych mechanizmów obronnych.

Jak niebieskie światło wpływa na zdrowie oczu dzieci?

Długotrwała ekspozycja na niebieskie światło ekranów cyfrowych może powodować zmęczenie oczu, bóle głowy, niewyraźne widzenie i suchość oczu. W rzeczywistości, 71% dzieci w USA w wieku 6-12 lat doświadcza takich objawów, jak zmęczone oczy i przemęczenie oczu spowodowane korzystaniem z urządzeń cyfrowych. Badania wykazały również, że nadmiar niebieskiego światła, zwłaszcza w godzinach snu, może zakłócać rytm snu i jest związane z niewystarczającą długością snu, niską jakością snu i nadmierną sennością w ciągu dnia.

Ochrona oczu dzieci przed promieniowaniem UV i niebieskim światłem

Niezależnie od tego, czy dziecko potrzebuje okularów na receptę, czy bez recepty, okulary są łatwym i przyjemnym sposobem ochrony młodych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV i niebieskim. Możesz zapewnić swoim dzieciom ochronę oczu, której potrzebują zarówno w domu, jak i poza nim, dzięki Zenni's Blokz® Trivex® soczewki blokujące światło niebieskie. Oprócz ochrony przed szkodliwym światłem, Zenni's Blokz®Trivex® są bardzo wytrzymałe i odporne na uderzenia, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych dzieci.

Specjalne soczewki blokują 100% promieniowania UV i prawie 100% światła niebieskiego HEV do 415 nanometrów (z dodatkową ochroną przed światłem niebieskim powyżej 415nm). Dla porównania, tradycyjne okulary przeciwsłoneczne z "pełną" ochroną UV blokują tylko do 380-400nm.

Zenni Blokz® a inne soczewki chroniące przed światłem niebieskim

Zenni Blokz® technologia blokowania światła niebieskiego to monomeryczny proszek wypalony w samym materiale soczewki, podczas gdy wiele innych soczewek blokujących światło niebieskie dostępnych na rynku wykorzystuje powłokę. Technologia ta zapewnia lepszą ochronę i zapobiega łatwemu zużywaniu się właściwości blokujących światło niebieskie i UV.

Wskazówki dotyczące ergonomii widzenia dla dzieci

Gdy Twoje dzieci muszą korzystać z ekranów, oto kilka prostych wskazówek, które pomogą chronić ich rozwijające się oczy.

  1. Zaplanuj czas na przerwę - Zaangażuj dzieci w kilka ćwiczeń jogi lub spacer do kuchni po małą przekąskę. Pozwoli to przerwać długie okresy patrzenia na ekran, które mogą powodować zmęczenie i suchość oczu.
  2. Oświetl ich przestrzeń - Upewnij się, że mają dużo światła. Pomoże to zmniejszyć zmęczenie oczu, które może wystąpić, gdy ekran jest jaśniejszy niż miejsce pracy.
  3. Umieść go we właściwym miejscu Monitor komputera stacjonarnego należy umieścić w odległości 25 cali, a laptopa w odległości nie mniejszej niż 20 cali od twarzy dziecka. Aby zapewnić dziecku komfortowe oglądanie, można również ustawić go w odległości równej długości ramienia. Idealnie byłoby, gdyby środek ekranu znajdował się 15 stopni poniżej oczu dziecka, co ułatwiłoby mu odpoczynek.
  4. Zablokuj niebieski kolor. Zainwestuj w parę wysokiej jakości odpornych na uderzenia okularów blokujących niebieskie światło. Niech to będzie świetna zabawa i pozwól im wziąć udział w wybieraniu oprawek.

Sprawdź Zenni oferuje szeroki wybór oprawek w unikalnych stylach i kolorach dla dzieci w każdym wieku.