Okulary z antyrefleksem i ich zalety

News

Osoby, które przynajmniej przez cztery godziny w ciągu dnia pracują przy komputerze, powinny zastanowić się nad zakupem tak zwanych okularów z antyrefleksem. Co ważne, przydadzą się one nawet w przypadku tych nabywców, którzy z reguły wcale nie narzekają na swój wzrok.

Zalety i charakterystyka powłok

Warto zatem zadać sobie pytanie o cechy charakterystyczne oraz zalety tego rodzaju powłoki. Sam antyrefleks jest powłoką, która przyczynia się do poprawy wygody kontrastu widzenia w czasie wykonywania swoich obowiązków pracowniczych przed monitorem. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest ona w stanie zmniejszyć intensywność refleksów świetlnych, o których wiadomo, że są szkodliwe dla oka. Co więcej, powłoka taka zwiększa przejrzystość. W szkłach, które nie są w nią wyposażone przejrzystość z reguły nie przekracza 70 procent, powłoka antyrefleksyjna sprawia jednak, że zbliża się ona do 100 procent. Dzięki temu możemy dostrzegać więcej szczegółów. Gdy źrenice zwężają się – a właśnie w ten sposób działa antyrefleks – do oka dostaje się mały promień padającego na nie światła. W takim przypadku na siatkówce oka mamy do czynienia z krążkami rozproszenia, co zwiększa rozdzielczość widzenia.

Okulary z antyrefleksem

Przemyślany zakup

Jeśli więc decydujemy się na zakup okularów z antyrefleksem możemy liczyć na to że obraz będzie wyraźniejszy niż ten, który dostrzegamy w innych okolicznościach. Powłoka antyrefleksowa przyczynia się również do tego, że możemy liczyć na zieloną barwę odbicia resztkowego. Osoby z zewnątrz nie widzą soczewek, dostrzegają więc wyłącznie nasze oczy i ich oprawę. W rezultacie okulary z antyrefleksem cieszą się sporym powodzeniem również dlatego, że są rozwiązaniem bardzo estetycznym.

Choć jednak mówi się o nich jako o idealnych okularach do pracy, nie powinniśmy zapominać o tym, że powłoka antyrefleksowa może być doceniona również poza zakładem pracy. Pozwalają nam one w komfortowych warunkach oglądać telewizję, przydają się jednak również wówczas, gdy jesteśmy skazani na prowadzenie po zmierzchu samochodu. Nie można jednak zapominać, że powłoka ta nie stanowi ochrony przed szkodliwym promieniowaniem.