Czy stosowanie tanich soczewek ma sens?

News

Wiele osób, które muszą nosić szkła korekcyjne chętnie zamieniłoby je na soczewki kontaktowe. Uważają one jednak, że soczewki są bardzo drogie, w związku z czym nie ma sensu inwestować w ich zakup. Są także osoby, które zadają pytanie, czy opłaca się kupować tanie soczewki.

Zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są o wiele bardziej komfortowe w noszeniu niż tradycyjne okulary. Na pewno o wiele łatwiej jest w nich uprawiać różne dyscypliny sportowe, nawet tylko te, które mają wyłącznie charakter rekreacyjny. Soczewki nie parują, kiedy wchodzimy zimą do nagrzanych pomieszczeń. Można w nich biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze bez obawy, że zsuną się i potłuką. Tanie soczewki są wybierane najczęściej Większość osób, które decydują się na noszenie soczewek kontaktowych to osoby krótkowzroczne.

Cena soczewek

Osoby te najczęściej wybierają soczewki jednorazowe. Koszt ich zakupu jest bardzo niski, dlatego są wybierane tak chętnie. Okres użytkowania tych soczewek wynosi mniej więcej czternaście dni, po upływie tego czasu trzeba je zastąpić nowymi. Warto skorzystać z usług firm, które zapewniają dostawy nowych soczewek w ściśle ustalonych odstępach czasowych.

Ile kosztują soczewki?

To zależy od tego, jakie materiały zostały użyte do ich produkcji oraz od typu soczewki. Za najtańsze zapłacimy około osiemdziesięciu złotych w ciągu miesiąca, za te najdroższe nawet pięćset złotych. Na cenę soczewek wpływa także renoma producenta oraz kraj, w którym zostały wyprodukowane. Za markowe soczewki trzeba oczywiście zapłacić więcej. Nie ma jednak trudności z kupieniem tanich soczewek, trzeba tylko szukać tych wyprodukowanych przez mniej znane firmy i kupować je w małych salonach optycznych.

Aby zachęcić klientów do noszenia soczewek kontaktowych wiele firm dołącza do nich różnego rodzaju gratisy. Najczęściej są to pojemniki służące do przechowywania szkieł kontaktowych, czasem krople nawilżające soczewki, czy gaziki ułatwiające wyjęcie soczewki. Dzięki tym akcesoriom łatwiej zachować odpowiednią higienę.