Czy używać okularów do pracy z komputerem?

News

Niemal każdy z nas spędza mnóstwo czasu przed komputerem. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić pracę biurową bez komputera.

Pojawia się więc pytanie: czy do pracy w biurze trzeba używać okularów? Na pewno tak, jak jednak należy je właściwie dobrać?

Z okularów powinny korzystać nie tylko osoby, które muszą ich używać ze względu na wadę wzroku. Są one zalecane także osobom, które poza pracą nie muszą korzystać ze szkieł korekcyjnych.

Przede wszystkim wygoda

Wybierając okulary do pracy w biurze kierujmy się przede wszystkim wygodą ich użytkowania. Ich oprawki nie mogą być zbyt grube – ograniczą nam bowiem pole widzenia. Zwróćmy uwagę, czy są lekkie oraz, czy można je łatwo wyczyścić.

Problem ze wzrokiem

Warunki pracy w biurze

W porównaniu do innego środowiska, to biurowe charakteryzuje się podwyższoną zawartością drobinek kurzu. Po części jest to wina dużych przestrzeni, po części winna jest klimatyzacja. W takim środowisku oprawki okularów będziemy musieli myć znacznie częściej. Nie można zapomnieć, że pracując przed monitorem komputera będziemy narażeni na odblaski. Nie są one korzystne dla naszego wzroku, mogą doprowadzić do pogorszenia ostrości widzenia. Dlatego też należy wybrać okulary, których szkła zostały pokryte specjalnymi powłokami ochronnymi. Zredukują one odbicia i poprawią przejrzystość, dzięki czemu będą lepiej chronić nasze oczy.

Jakie okulary do biura?

Wszystko zależy od tego, czy w biurze został przyjęty dress code, czy też nie. Jeśli tak, to wybierz klasyczne oprawki. Muszą one pasować do stroju, który zakładamy do pracy. Osoby, które zajmują stanowiska kierownicze, zwłaszcza te wyższego szczebla, powinny wybrać z jednej strony okulary dobrej jakości, z drugiej zaś dopasować ich styl do zajmowanego stanowiska. Jednym słowem, w ich przypadku najlepiej sprawdzą się profesjonalne, eleganckie i stylowe oprawki. Pracując w firmie, w której dress code nie obowiązuje możemy sobie pozwolić na wybranie trochę mniej klasycznych i eleganckich oprawek. Powinny one jednak pasować do naszego stylu ubierania się.